4671_0-550x360

Turistika & Nordic walking

Nízke tatry a turistika jednoznačne patria k sebe. Je len na Vás, aký cieľ si stanovíte, kam sa chcete pozrieť, aký náročný výlet si naplánujete. Turistické trasy sa začínajú priamo pred hotelom. V prípade, že sa vydáte do náročnejšieho prírodného terénu, môžete vyskúšať Nordic Walking – dynamickú chôdzu so špeciálnymi teleskopickými palicami.

Zážitková reštaurácia Hotela Partizán****, Tálska Bašta

Areál exteriérov a interiérov architektonického skvostu blízkeho Hotela Partizán**** Tálska Bašta, je zážitok pripomínajúci príbeh z Tolkienovho Pána Prsteňov. Tak ako krása príbehu malého hobita je aj krása priestorov Tálskej Bašty ukrytá v detaile – len na Vás záleží, čo odhalíte a čo Vám ostane ukryté.

Návšteva Tálskej Bašty patrí k zážitkom pre tých, ktorí nestratili a napriek dospelému veku nechcú stratiť zvyšky čarovnej detskej schopnosti údivu a radosti nad zázrakmi.

_jesen065_resize_0-550x360
lupciansky_hrad-1-550x360

Hrady a zámky

Blízke okolie ponúka tiež príležitosti pre návštevy hradov a zámkov. V neďalekej Slovenskej Ľupči je zachovaný Hrad Slovenská Ľupča, pochádzajúci z 13. Storočia. Na južnom okraji Muránskej planiny sa oplatí navštíviť zrúcaninu Muránskeho Hradu, ktorý patrí k našim najznámejším gemerským hradom.

Múzeá a technické pamiatky

Ak patríte k obdivovateľom pamiatok, určíte oceníte možnosť prehliadky Horehronského múzea v Brezne, zameraného na históriu a národopis horného Pohronia. V neďalekej Banskej Bystrici si môžete prezrieť pamätnú izbu Sama Chalupku či vydať sa po stopách Slovenského národného povstania v Múzeu SNP. Mimoriadne obľúbenou je Čiernohorská železnica v Čiernom Balogu. Za návšteu určite stojí aj Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry v obci Vlkolínec, ktorá patrí do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.
naslovensku_pribylina-550x360
img_3780cykloturistika_jasna-550x360

Horehronie - raj v Tatrách

Moderné rezorty a strediská ako Tále, Chopok – Juh, Mýto pod Ďumbierom, alebo Čierny Balog ponúkajú služby na európskej úrovni, ktoré sa z roka na rok rozširujú a zlepšujú. Trendwellness sa nastálo udomácnil aj na Horehroní. Špičkové wellness centrá ponúkajú dokonalý relax a služby po zimnej lyžovačke alebo letných túrach, či iných športových aktivitách. Rieka Hron ponúka nezabudnuteľné zážitky na splavoch a jej mierny tok je vhodný pre začiatočníkov ako aj pre celé rodiny. Vytvorením celoregionálneho produktu „Horehronie Region Card“ Horehronie ponúka ucelenú sofistikovanú sieť služieb klientovi, s cieľom poskytnúť maximálny komfort a prehľad v jeho ponuke.